Župnijski pastoralni svet

Kaj je župnijski pastoralni svet?

Župnijski pastoralni svet je župnikovo posvetovalno in delovno telo, ki preučuje, načrtuje in preverja izvajanje pastoralnega dela v župniji.

Katere so naloge župnijskega pastoralnega sveta?

Župnijski pastoralni svet obravnava vprašanja, ki so povezana z verskim življenjem in pastoralnim delovanjem župnije, pripravlja predloge in sklepe ter skrbi za njihovo uresničevanje. Naloge župnijskega pastoralnega sveta se nanašajo na skupno življenje župnijskega občestva, oznanjevanje, bogoslužje in dobrodelnost v župniji.

Statut župnijskega pastoralnega sveta

ŽPS Kresnice

V nedeljo, 1. 3. 2015, je po župnijah v Cerkvi na Slovenskem potekal izbor novih članov župnijskih pastoralnih svetov. Župnijski pastoralni svet poleg župnika sestavljajo še ključarji, izvoljeni s strani župnijskega občestva ter predstavniki skupin, ki delujejo v župniji. Člani so bili imenovani marca 2015 za petletno mandatno obdobje.

Župnijski pastoralni svet Župnije Kresnice sestavljajo naslednji člani:

• Mohor Rihtaršič, župnik,
  • Karlo Kos, ključar,