Oznanila župnij Kresnice in Hotič

KRESNICE:

SREČANJE ZA PRVOOBHAJANCE IN NJIHOVE STARŠE bo v ponedeljek, 26. marca, ob 17. uri.

SPOVEDOVANJE pred velikonočnimi prazniki bo v sredo, 28. marca, od 17.30 ure dalje. Spovedoval bo p. Janko Gašparič.

MINISTRANTSKE VAJE v času velikonočnega tridnevja bodo vsak dan uro pred obredi.

ČEŠČENJE NAJSVETEJŠEGA V BOŽJEM GROBU na veliko soboto bo od 9. do 10. ure ter od 15.30 do 16. ure.

SREČANJE ŽUPNIJSKEGA PASTORALNEGA SVETA bo v ponedeljek, 9. aprila, po večerni sveti maši.

SESTANEK ZA KLJUČARJE bo v ponedeljek, 16. aprila, ob 17. uri.

SREČANJE KARITATIVNEGA KROŽKA bo v ponedeljek, 16. aprila, po večerni sveti maši.

SREČANJE BIBLIČNEGA KROŽKA bo v ponedeljek, 23. aprila, po večerni sveti maši.

SREČANJE BRALSKEGA KROŽKA bo v ponedeljek, 7. maja, po večerni sveti maši. Do takrat preberite: Rafik Schami, Mračna plat ljubezni; Amelie Nothomb, Metafizika cevi.

ROMANJE V LURD bo od petka, 27. aprila, do torka, 1. maja.

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE podružnične cerkve v Kresniških Poljanah: v mesecu marcu verniki iz Jevnice; v mesecu aprilu verniki iz Zgornje Jevnice.

NABIRKA CVETNE NEDELJE bo namenjena za praznično okrasitev naše cerkve za največji praznik naše vere. Vsem, ki boste darovali za cvetje in sveče, iskrena hvala za vašo dobroto in pomoč.

DAROVANJE OKROG OLTARJA na velikonočno nedeljo bo za obnovo orgel. V mesecu marcu, ko smo začeli z zbiranjem denarja za obnovo orgel, ste darovali 1443,96 EUR (namenska nedeljska nabirka: 1382,96 EUR; ostali darovi vernikov: 61 EUR). Vsem dobrotnikom iskrena hvala.

Škofijska Karitas Ljubljana omogoča zelo kvaliteten in strokoven TEČAJ DOMAČE NEGE. Tečaj izvaja gospa Anica Sečnik, nekdanja predavateljica na srednji medicinski šoli v Ljubljani. Vsi, ki bi želeli obiskovat tečaj, se čim prej prijavite v župnišču. Če bo interes, bomo tečaj organizirali v župniji.

SLOVESNOST PRVEGA SVETEGA OBHAJILA bo v nedeljo, 20. maja, ob 10.30 uri.

HOTIČ

SREČANJE ZA PRVOOBHAJANCE IN NJIHOVE STARŠE bo v četrtek, 22. marca, ob 17. uri.

SPOVEDOVANJE pred velikonočnimi prazniki bo v četrtek, 22. marca, ob 18. uri.

VAJE ZA BRANJE KRISTUSOVEGA PASIJONA bodo v soboto, 24. marca, ob 15.30 uri.

ČIŠČENJE CERKVE, ŽUPNIŠČA IN OKOLICE pred prazniki bo v sredo, 28. marca, od 16. ure dalje. Pridite, z dobro voljo in ljubeznijo do svoje cerkve, da bo za veliko noč lepo!

OBREDJE VELIKONOČNEGA TRIDNEVJA bo vodil g. msgr. dr. Rudi Koncilija.

MINISTRANTSKE VAJE v času velikonočnega tridnevja bodo vsak dan pol ure pred obredi.

NABIRKA CVETNE NEDELJE bo namenjena za praznično okrasitev cerkve ob velikonočnih praznikih. Hvala vsem, ki boste s svojimi darovi omogočili, da bo na veliko noč v naši cerkvi zacvetela pomlad.

DAROVANJE OKROG OLTARJA na velikonočno nedeljo bo namenjeno za življenje naše Cerkve. Vsem, ki jo s svojimi darovi vzdržujete in podpirate, iskrena hvala za dobroto in pomoč!

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE CERKVE: v mesecu marcu verniki iz Konja; v mesecu aprilu verniki iz Jesenj.

ROMANJE V LURD bo od petka, 27. aprila, do torka, 1. maja.

ZAOBLJUBLJENA SVETA MAŠA NA ZASAVSKI SVETI GORI bo v soboto, 5. maja, ob 10. uri.

GASILSKA SVETA MAŠA in blagoslov gasilskih vozil ob prazniku sv. Florijana bo v nedeljo, 6. maja, ob 10.30 uri.

SREČANJE ŽUPNIJSKEGA PASTORALNEGA SVETA bo v sredo, 9. maja, ob 20. uri.

Če bo dovolj mašnih namenov, bodo v mesecu majniku svete maše vsak večer – skupaj s šmarnično pobožnostjo. Lepo povabljeni, da darujete za svete maše, da se bomo vsak večer zbirali okrog oltarja in bili po mogočni Marijini priprošnji deležni Božjega varstva, zdravja in pomoči.

SLOVESNOST PRVEGA SVETEGA OBHAJILA bo v nedeljo, 27. maja, ob 10.30 uri.