Oznanila župnij Kresnice in Hotič

KRESNICE

ŠMARNICE bodo v Kresnicah vsak delavnik pri sveti maši ob 19. uri (od 3. maja naprej), ob nedeljah pa pri dopoldanskih svetih mašah. V Kresniških Poljanah bodo šmarnice ob delavnikih ob 19. uri (od 3. maja naprej), razen ob petkih, ko bodo šmarnice skupaj s sveto mašo ob 17.30 uri.

DEKANIJSKA REVIJA otroških in mladinskih pevskih zborov bo v soboto, 5. maja, v Litiji. Združeni zbori bodo prepevali pri maši ob 19. uri, po maši sledi še nastop posameznih pevskih zborov. Ker se bodo predstavili tudi naši pevci, lepo povabljeni! (Zaradi pevske revije bo doma sveta maša izjemoma ob 18. uri.)

DAROVANJE OKROG OLTARJA ZA ORGLE bo v nedeljo, 6. maja, ter v nedeljo, 3. junija. Vsem dobrotnikom iskrena hvala!

SREČANJE BRALSKEGA KROŽKA bo v ponedeljek, 7. maja, po maši.

POLJSKE MAŠE, pri katerih bomo molili za Božji blagoslov pri delu, za dobro letino in varstvo pred naravnimi nesrečami, bomo obhajali 8., 10. in 14. maja. Darove za poljske maše in cvetje lahko oddate gospe Fani Ponebšek ali župniku.

NABIRKA ZA SOCIALNO ZAVAROVANJE DUHOVNIKOV bo v nedeljo, 13. maja. Lepa hvala vsem, ki s svojimi darovi podpirate duhovnike!

SLOVESNOST PRVEGA SVETEGA OBHAJILA bo v nedeljo, 20. maja, ob 10.30 uri.

SESTANEK ZA ORATORIJ (odbor ŽPS in voditelji oratorija) bo v ponedeljek, 21. maja, po večerni sveti maši.

SREČANJE BIBLIČNEGA KROŽKA bo v ponedeljek, 28. maja, po večerni sveti maši.

VABLJENI NA KONCERT mešanega komornega zbora Ljubljanski madrigalisti, ki bo v četrtek, 31. maja, po večerni sveti maši.

PROCESIJA ob prazniku Svetega Rešnjega Telesa in Krvi bo v nedeljo, 3. junija, ob 7. uri zjutraj. Prvi blagoslov bo v cerkvi, drugi pri Štrusovi kapelici, tretji pri kapelici Srca Jezusovega, četrti pa pred cerkvijo. Vsi, ki ste do sedaj sodelovali pri procesiji z nošenjem bander, luči in neba, lepo naprošeni, da sodelujete tudi tokrat. Če kdo ne more, naj pravočasno sporoči, da dobimo zamenjavo.

SREČANJE KARITATIVNEGA KROŽKA bo v ponedeljek, 4. junija, po večerni sveti maši.

ZAOBLJUBLJENO ROMANJE k sv. Antonu v Štango bo v sredo, 13. junija.

ROMANJE BOLNIKOV IN INVALIDOV NA BREZJE bo v soboto, 16. junija. Prijavite se do 4. junija, da bodo člani karitativnega krožka lahko pravočasno organizirali prevoz!

ROMANJE ČLANOV ŽPS ob sklepu pastoralnega leta bo v soboto, 16. junija.

ORATORIJ bo potekal od ponedeljka, 25. junija, do nedelje, 1. julija.

ŽEGNANJSKA SLOVESNOST ob godu župnijskega zavetnika sv. Benedikta bo v nedeljo, 8. julija.

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE PODRUŽNIČNE CERKVE v Kresniških Poljanah: v mesecu maju: Golišče; v mesecu juniju: Kresniške Poljane.

HOTIČ

ŠMARNICE bodo vsak delavnik (od 3. maja naprej) pri sveti maši ob 17.30 uri (razen ob petkih), ob nedeljah pa pri dopoldanski sveti maši.

ZAOBLJUBLJENA SVETA MAŠA NA ZASAVSKI SVETI GORI bo v soboto, 5. maja, ob 10. uri.

GASILSKA SVETA MAŠA OB GODU SV. FLORIJANA bo v nedeljo, 6. maja, ob 10.30 uri.

SREČANJE ŽUPNIJSKEGA PASTORALNEGA SVETA bo v sredo, 9. maja, ob 20. uri.

NABIRKA ZA SOCIALNO ZAVAROVANJE DUHOVNIKOV bo v nedeljo, 13. maja. Vsem dobrotnikom prisrčna hvala!

SLOVESNOST PRVEGA SVETEGA OBHAJILA bo v nedeljo, 27. maja, ob 10.30 uri.

POLJSKI MAŠI za dobro letino in varstvo pred naravnimi nesrečami bomo obhajali 29. maja in 8. junija. Darove lahko oddate župniku.

PROCESIJA ob prazniku Svetega Rešnjega Telesa in Krvi bo v nedeljo, 3. junija, po sveti maši ob 9. uri.

ORATORIJ bo potekal od ponedeljka, 25. junija, do nedelje, 1. julija, v Kresnicah.

ČIŠČENJE ŽUPNIJSKE CERKVE: v mesecu maju: Spodnji Hotič; v mesecu juniju: Zgornji Hotič (zgornja vas).